سوالات متداول

منظور از فعالیت حرفه‌ای، فعالیت‌ در بخش‌های مختلف فیلم سینمایی، سریال، تله ‌فیلم و یا فیلم کوتاه است. مثل تهیه ‌کنندگی، کارگردانی، نویسندگی، طراحی صحنه و ... که نام متقاضی در تیتراژ فیلم و شناسنامه آن قید شده باشد. همچنین در مورد فعالیت‌های فرهنگی مطابق با دستورالعمل موجود در سامانه، منظور سایر سوابق فرهنگی اعم از تئاتر و ... یا فعالیت‌های مدیریتی و فرهنگی در موسسات و یا ادارات مرتبط با عرصه‌های فرهنگی و هنری است.

چنانچه به هر دلیلی، کارگردان بعد از گذشت 2 سال، موفق به ساخت اولین فیلم خود نشود، با درخواست تمدید و موافقت کمیسیون مربوطه مجوز او تمدید خواهد شد. این محدود زمانی به دلیل آن است که متقاضیان واقعی که آمادگی ورود به تولید را دارند درخواست دهند.

خیر، چنانچه یکبار قبلاً صلاحیت شما تایید شده باشد نیاز به تایید مجدد نیست.

خیر، هر مدرک دانشگاهی سینما (اعم از کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکترا) امتیازی مستقل دارد و بالاترین امتیاز مربوط به مدرک تحصیلی دکترا در رشته‌های سینمایی است.

به منظور سهولت و تسریع فرآیندهای ثبت درخواست، شما می‌توانید با بارگذاری فایل فیلم مورد نظر خود در یکی از وب‌سایت‌های اشتراک‌گذاری فایل، لینک آن را در فیلد «لینک دانلود» در فرم شمارۀ 4 وارد نمایید تا توسط کارشناسان دبیرخانه دریافت شود و مورد ارزیابی قرار گیرد. چنانچه فیلم‌های ارسالی شما بیش از یک مورد بود، فرآیند قبلی تکرار شده و این بار در پایین فرم شمارۀ 4، روی گزینۀ «افزودن» کلیک نمایید تا فرم جدیدی برای اضافه شدن فیلم‌های بعدی شما در دسترس قرار گیرد.

این پیامک صرفاً جهت اطلاع و آگاهی شما از تایید مدارک است و نیاز به اقدام بعدی از طرف متقاضی نمی‌باشد. چنانچه با درخواست صلاحیت کارگردانانی فیلم اول شما در کمیتۀ ارزیابی موافقت شود، برای اطلاع از اقدامات بعدی با شما تماس گرفته می‌شود.

با ورود به سامانه، نواقصی که توسط دبیرخانه اعلام شده را تکمیل یا بروزرسانی نمایید و در نهایت دکمۀ «ثبت درخواست» را کلیک کرده تا درخواست شما بروزرسانی شود. پس از تکمیل نواقص، مجدداً درخواست شما مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورت تایید، پیامک «تایید مدارک» برای شما ارسال می‌شود.

پشتیبانی فنی سامانه، روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:00 الی 16:00 با شماره تماس 66739535 پاسخ‌گوی سوالات و مشکلات شما هستند.

دبیرخانه، روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:00 الی 16:00 با شماره تماس‌های 88194012 و 88771857 پاسخ‌گوی سوالات شما هستند.
سوالی دارید؟

پاسخ سوال شما در لیست بالا موجود نیست؟

شما می‌توانید با مراجعه به بخش «ارتباط با سامانه»دبیرخانه، روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۰:۰۰ الی ۱۶:۰۰ با شماره تماس‌های ۸۸۱۹۴۰۱۲ و ۸۸۷۷۱۸۵۷ پاسخ‌گوی شما هستند.
کلیه حقوق مادی و معنوی این سامانه متعلق به بنیاد سینمایی فارابی می‌باشد. © کپی رایت 1401